Мабуть, у кожного водія рано чи пізно поставало питання: сідати за кермо чи ні? Причина вагань – застілля чи просто пиятика вчора. Та в народі ходять чутки, що за допомогою певних чудодійних (народних чи медичних) засобів можна позбавити організм від алкоголю. Значно швидше, ніж задумала матінка-природа. Так це чи ні, дізнавались хлопці з каманди журналу «Украина за рулем».
Учасники: Ігор (48р, 82 кг), Олександр (39р, 90 кг).
Реквізит: багато нормальної жирної закуски, по 400 грам горілки на душу, алкотестер PRO-100 combi.
Так уже склалось у нас, слов’ян, що любимо ми хильнути чарочку-другу. Часом, третю, вісімнадцяту і двадцять сьому. А зранку, з квадратною головою за кермо?! Страшнувато, але часом просто необхідно. Про всяк випадок нагадаю, що штраф за керування ТЗ у не зовсім тверезому чи зовсім нетверезому стані – від 2500 гривень (поки що).

Отже, щоб людина довший час не хміліла, слід пригальмувати всмоктування організмом алкоголю. Як? Треба добре закусувати, особливо рекомендується жирна закуска. Відомий доволі ефективний (і доволі неприємний) спосіб: перед застіллям випити 200 грамів касторової олії. На відміну від інших жирів, вона не всмоктується у шлунково-кишковий тракт, а обволікає його, тому спиртне «транзитом» проскакує через той самий тракт. Та ще й незадовго після прийому того чуда прийдеться покинути застілля, щоб прийняти позу орла на вершині Кавказу. Ще краще поєднувати прийом касторки з, пробачте, клізмою, - аби повністю очистити грішний організм від алкоголю. Але, мабуть, на такі радикальні кроки піде далеко не кожен водій…
Один з кращих шляхів виведення алкоголю – через легені. Якщо дихаєш у звичному режимі – толку малувато, треба активізувати видихання. Зробити зарядку, пробігти кілометр-другий, або зайнятись фізичною працею. Погоджуюсь, «з бодуна» організм відмовляється це робити, але ж ми хочемо привести себе в порядок?! В придачу слід випити багато-багато рідини (бажано чаю) – це для того, щоб вчорашнє пійло виходило ще й через нирки. Є і фармакологічні методи – фільтрація і навіть переливання крові – але навіщо так знущатися над, і без того нещасним, організмом?
Наші експериментатори гуділи до 23:00, а зранку, виспавшись, приступили до діла. Діло, варто сказати, - праведне. Прокинулись товариші доволі легко, але по їхніх фейсах легко читався вчорашній вечір. Та й від обох нормально тхнуло перегаром. Коротше кажучи, стан хлопців можна назвати «радість ДАІшника».

Далі – превірка професійним алкотестером. Ігор – 0,196 мг на літр видихаємого повітрячка, в Олександра – 0,178 мг на літринку. Обидва – непридатні до керування ТЗ, пересуватись в просторі можна лише «пішкарусом» або в громадському транспорті. Допустима норма – 0,15 мг/л, тобто 0,3 проміле алкоголю в крові. Наступне випробування – поза Ромберга: ноги на ширині плечей, закрити очі і вказівним пальцем доторкнутись до кінчика носа. З цією задачею наші піддослідні впорались відмінно. Далі хлопаки приступили до надування повітряних кульок. Не тому, що захотілось святкової атмосфери, а для того, щоб покращити вентиляцію легень. Після десятої кульки в Ігора показник впав до 0,184 мг/л! Наступний етап – 30-ти хвилинна пробіжка, вправи на перекладині, велика кількість запашного чайку. Що каже алкотестер? Ігор – 0,162 мг/л, Олександр – 0,151 мг/л перегару. Вражає, але жодному з них за кермо – зась!
Хронометраж досліду: процедури повернення до життя почали о 9:00. Олександр був готовий до виїзду вже об 11:00, а Ігор «ожив» лише о першій годині дня, та й то після ситного обіду.
P.S. Сайт moto-ternopil.at.ua висловлює дику вдячність журналу «Украина за рулем» і не менш дике співчуття піддослідним хлопцям.
|